© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

Węgiel w workach czy luzem?

Najlepiej spala się suchy węgiel, dlatego czy to węgiel kupowany luzem czy w workach najlepiej jest palić węglem suchym. Wielu producentów kotłów na eko groszek zwraca szczególną uwagę na to by węgiel był do zasobnika wsypywany tylko suchy.

Pierwszy powód to szybko korodujące części zasobnika i podajnika.

Drugi powód to lepsze spalania węgla.

Podczas długiego okresu workowania opału rozpoczęliśmy od wsypywania węgla do worków jutowych. Worki jutowe są jednokolorowe. Nie są odporne na promieniowanie UV i składowane na zewnątrz bez przykrycia parcieją. Węgiel w tych workach bardzo dobrze dosycha. Kupując mokry zimą możemy składować w kotłowni i w ten sposób w stosunkowo krótkim czasie wsypywać suchy opał do pieca. Jednak węgiel po wyschnięciu brudził ubrania i kurzyło się w kotłowni podczas zasypywania zasobnika. 

Chcąc sprostać wymaganiom naszych Klientów, przeszliśmy na worki foliowe które są czystsze, mogą być kolorowe i graficznie bardzo bogate. Podczas transportu i składowania nie brudzą, jednak mają wadę. Węgiel w nich nigdy nie wyschnie. Para skrapla się w worku i pozostaje tam do momentu wsypania do zasobnika. Tą drogą doszliśmy do wniosku że "nie wszystko dobre co się świeci" i wróciliśmy do worków jutowych.

Na dzień dzisiejszy dajemy klientowi wybór w jakich workach zamierza kupić opał i dostosowujemy się do jego potrzeb. 

KOSTKA 60-200 mm
ORZECH 25 - 120 mm
ORZECH 25 - 80 mm
EKOGROSZEK 2 - 25 mm
MIAŁ 0 - 20 mm
BRUNATNY 40 - 300 mm
EKOGROSZEK worek jutowy 25 kg
EKO GROSZEK worek foliowy 25 kg
ORZECH worek jutowy ceratowy 25 kg
Rozwiń
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now